26. 07. 2013.

Započeli radovi na Okašnici

 

Sredinom ove sedmice započeli su radovi na sanaciji pumpne stanice Okašnica i djelimična sanacija prepumpne stanice Palež vodovodnog sistema u općini Ključ.
Sanacija objekta pumpne stanice Okašnica obuhvata: uklanjanje postojeće hidroizolacije, čišćenje zidova objekta, zamjena stolarije, fasada objekta, izrada hidroizolacije ravnog krova objekta pumpne stanice, izvedba cementnog estriha, a na objektu prepumpne stanice Palež bit će postavljena nova hidro i toplotna izolacija.

U protekla dva dana zamijenjena je stolarija na pumpnoj stanici Okašnica i započeli su pripremni radovi za uređenje unutrašnjih i vanjskih zidova objekta, te za sanaciju ravnog krova objekta. Na prepumpnoj stanici Palež završeni su radovi na pripremi za sanaciju  ravnog krova objekta. Sredstva u iznosu od 30.000,00 KM za ovaj projekt sufinansirat će Fond za zaštitu okoliša Federacije  BiH.

 

 
[carousel-horizontal-posts-content-slider]