02. 08. 2013.

Započeli radovi na Starom gradu

Zahvaljujući zalaganju Općinskog načelnika i njegove administracije i u ovoj godini obezbjeđena su sredstva za nastavak radova na uređenju Starog grada Ključ, te su jučer započeti radovi na uređenju platoa ispred Tabora Stari grad Ključ.U okviru ovog projekta planirano je postavljanje podzemnih instalacija vodovodne i elektro mreže, izgradnja stepenica i pristupne rampe za invalidna lica, te postavljanje kaldrme na platou ispred Tabora. 

Vrijednost projekta je 69.433,70 KM, a sredstva za ovaj projekt osigurana su od strane Federalnog ministarstva kulture i sporta i Federalnog ministarstva prostornog uređenja, te općine Ključ.

Također u ovoj godini Federalno ministarstvo prostornog uređenja obezbjedilo je sredstva i za iluminaciju-osvjetljenje Tabora Starog grada. 
 
[carousel-horizontal-posts-content-slider]