26. 09. 2013.

Razvojni tim općine Ključ aktivno radi na izradi Strategije razvoja za period 2014-2024.godina

U srijedu, 25. septembra 2013. godine u Sali Općinskog vijeća općine Ključ održan je sastanak Razvojnog tima općine Ključ za izradu Strategije razvoja Općine Ključ za period 2014.-2024. Na pomenutom sastanku razmatrane su projektne ideje koje su dio sektorskih planova pripremljenih nakon izrađene socio-ekonomske analize općine Ključ i Strateške platforme.

Tako je iz Sektora za ekonomski razvoj predstavljeno 28 projektnih ideja  koje imaju za cilj da kroz iskorištavanje i stavljanje u funkciju postojećih prirodnih i privrednih kapaciteta povećaju broj zaposlenih na području općine Ključ, a samim tim doprinesu boljem ekonomskom standardu građana. U okviru Sektorskog plana za društveni razvoj uvrštene su 53 projektne ideje koje bi svojom implementacijom trebale doprinijeti stvaranju boljih uslova za funkcionalan društveni sektor. Sektor za zaštitu životne sredine je pripremio 34 projektne ideje s ciljem postizanja čiste i očuvane okoline kroz održivo upravljanje vodnim i drugim prirodnim resursima i organizovan sistem upravljanja otpadom.Na osnovu svih gore navedenih sektorskih projektnih ideja, a u skladu sa raspoloživim finansijskim sredstvima, sačinit će se lista prioritetnih projekata koji će biti uvršteni u petogodišnji plan implementacije. Navedeni plan implementacije konačno će biti usvojen od strane Općinskog vijeća općine Ključ.

[carousel-horizontal-posts-content-slider]