Održana deveta Smotra folklora Ključ 2014

posted in: Arhiva | 0

Kulturno umjetničko društvo „Naša mladost“ iz Ključa i ove godine organizovalo je smotru narodnih igara i običaja na kojoj je učestvovalo 25 kulturno-umjetničkih društava iz Bosne i Hercegovine i inostranstva. Smotra folklora je najstarija manifestacija koju organizuje ovo društvo a pokrenuta je sa ciljem predstavljanja folklora, pjesme i običaja kao jedintvenog načina spajanja ljudi, nacija i različitih kultura. Na devetoj po redu manifestaciji predstavljeno je folklorno blago naših naroda. Kulturno umjetnička društva od Krajine do Brčko distrikta prodefilirala su glavnom ulicom Ključa, ostavljajući svojom pjesmom i igrom gledaoce bez daha, prezentirajući na taj način svoje nošnje i običaje. Bosna i Hercegovina u malom, potvrđuje ono što je i namjera kultruno-umjetničkog društva „Naša mladost“, a to je pretvaranje Ključa u folklorni centar Bosne i Hercegovine.