16. 06. 2014.

U Ključu ukinuto vanredno stanje

Na području naše općine prestalo je da važi vanredno stanje koje je uvedeno 15. maja, kada su Bosnu i Hercegovinu zadesile nezapamćene poplave i uzrokovale ogromne štete. Općinski načelnik općine Ključ, Nedžad Zukanović, koji je ujedno i komandir štaba Civilne zaštite donio je odluku o prestanku prirodne nesreće-poplava na području općine Ključ zaključno sa 13. junom. Prema preliminarnom izvještaju, poplave koje su zadsile našu opštinu prouzrokovale su štetu veću od 2,7 miliona konvertibilnih maraka.

Poplavljeno je bilo preko stotinu sambenih i drugih objekata, 466 hetara poljoprivrendog zemljišta je bilo pod vodom, 39 klizišta, uništen je određeni broj lokalnih puteva, vodovodnih mreža a jedna porodica ostala je bez krova nad glavom, jer je došlo do pucanja zidova kuće usljed aktivnog klizišta.

[carousel-horizontal-posts-content-slider]