16. 07. 2014.

Obavijest – Konkurs za dodjelu stipendija Bosana Fondacija

Obavještavamo sve studente da je Bosana Fondacija 15.07.2014.godine objavila Konkurs za dodjelu stipendija redovnim studentima prvog ciklusa studija visokog obrazovanja s područja Bosne i Hercegovine za akademsku 2014/2015.godinu, koji studiraju na državnim fakultetima. Uslovi za apliciranje na konkurs za dodjelu stipendije su sljedeći: • prednost imaju kandidati koji su trenutno smješteni u domu ili su u prošlosti bili smješteni u domu, pedagoškoj zajednici ili hraniteljskoj porodici;
pored navedenih kategorija u obzir ćemo uzeti kandidate iz porodica sa jednim roditeljem i ostale kandidate koji prikazu potrebu za materijalnom podrškom; • status redovnog studenta na jednom od državnih fakulteta BiH; • državljanstvo BiH;
da nisu stariji od 21 godinu, kada upisuju prvu godinu studija; • da nisu stariji od 25 godina (za ostale godine); • da nisu studenti završnih godina studija; • da tokom studija nisu obnovili više od jedne godine, s tim da to ne može biti godina kada konkurišu za stipendiju;

Rok za prijavu na konkurs je 15.august 2014.godine .
Detaljnije informacije o potrebnoj dokumentaciji za prijavu na konkurs, kao i online obrazac za prijavu na konkurs možete preuzeti na web stranici www.bosanafoundation.org
 

 

[carousel-horizontal-posts-content-slider]