Udruženje ključke dijaspore iz Švicarske doniralo vrijednu opremu ključkim vatrogascima

posted in: Dijaspora | 0

Ključkoj vatrogasnoj jedinici u četvrtak je uručena vrijedna donacija u opremi koju su prikupili aktivisti Udruženja ključke dijaspore iz Švicarske. Dostava vatrogasne opreme potpomognuta je od strane općine, odnosno općinskog načelnika prof. Nedžada Zukanovića i Crvenog križa općine Ključ. Za potrebe Vatrogasne jedinice uručena je mobilna pumpa za vodu sa svom pratećom opremom. Kako nam je kazao komandir vatrogasne jedinice Ključ g. Atif Delić ova pumpa za vodu ima svoju prikolicu koja se može kačiti na terenska vozila i služiti za gašenje požara i ispumpavanje vode.

Pored ovog uručen je i značajan broj crijeva, mlaznica i druge vatrogasne opreme. Dobiveno je čak osam vreća interventnih odijela, jedna vreća vatrogasnih šljemova, kutija rukavica – kazao je Delić koji je uputio zahvalu humanitarnom udruženju Ključke dijaspore CH koja u mnogome pomože svojoj matičnoj općini i njenim građanima.

 

Prilog: Radio Ključ