Poslušajte VII emisiju Radio Ključa “Migracije i razvoj”

posted in: Dijaspora | 0

U utorak, 7 aprila emitovana je sedma emisija “Migracije i razvoj” namijenjena ključanima koji žive i rade izvan svoje zemlje.U prvom dijelu emisije razgovarali smo sa Admirom Šistekom, šefom Službe za geodetske poslove i katastar nekretnina o problematici neuređenosti katastarske evidencije u općini Ključ, o zemljišno-knjižnoj evidenciji naše općine, legalizaciji bespravno izgađenih objekata, aktivnostima službe, parcelizaciji postora DI Ključ i mogućnostima koji se na ovom prostoru nude potencijalnim investitorima i td.

U drugom dijelu emisije predstavili smo vjerski život na području općine Ključ, od završetka rata pa do danas,gdje smo govorili o aktivnostima Medžlisa IZ Ključ, izgradnji vjesrkih objekata kao i planovima za ovu godinu.
U zadnjem dijelu emisije “Hronika mjeseca” emitovali smo najznačajnije informacije koje su obilježile mart 2015 godine.