Emitovana 5. emisija za dijasporu u okviru projekta “Dijaspora za razvoj” (D4D)

posted in: Arhiva, Dijaspora | 0

diaspora2-1024x683

JP “Radio Ključ” doo Ključ je u utorak 06.02.2018.  emitovalo V emisiju za dijasporu u okviru projekta “Dijaspora za razvoj” koji predstavlja partnerstvo Ministarstva za ljudska prava i izbjeglice Bosne i Hercegovine (MLJPI) i Vlade Švicarske u saradnji sa Razvojnim programom Ujedinjenih nacija (UNDP)  u Bosni i Hercegovini i Međunarodnom organizacijom za migracije (IOM) u Bosni i Hercegovini. Emisija je emitovana u 13:00 h, a reemitovana isti dan u 19:00 h  kao i u subotu u 12.00 h.

Gost ove emisije bio je gospodin Šaban Koljić, direktor JKP “RAD” doo Ključ.  Gospodin Koljić se predstavio našim slušaocima, govorio je o aktivnostima preduzeća u 2017. godini, trenutnom stanju u ovom preduzeću kao i o planovima za 2018. godinu. Upoznao je naše slušaoce o saradnji sa EKO-PAK-om te projektom selektiranja bio otpada na području US kantona.

U drugom dijelu emisije objavili smo intervju sa našim sugrađaninom Fahrudinom Ljutićem koji živi i radi u Švicarskoj, a nedavno je otvorio hotel “Kraljevac” na samoj obali rijeke Sane na putu prema Zgonu. Gospodin Ljutić je u intervjuu govorio o tome zašto se odlučio ulagati u matičnu općinu i koliko je to značajno i korisno pogotovo u vremenu kada mladi ljudi odlaze iz Bosne i Hercegovine te smatra da se ovakvim i sličnim projektima stvaraju  uslovi za nova radna mjesta i upošljavanja mladih ljudi koji na taj način svoju budućnost mogu graditi u matičnoj općini.

Kako kaže gospodin Ljutić je prezadovoljan saradnjom sa Općinom, općinskim službama i Načelnikom Nedžadom Zukanovićem, svim institucijama i privrednim društvima koji su radili na realizaciji ovog projekta.  Pozvao je sve Ključane da ulažu u svoju općinu, da sarađuju sa Uredom za dijasporu i aktivno sudjeluju u saradnji općinskih organa i dijaspore. Predstavljeni su i smještajni kapaciteti hotela “Kraljevac”, a blizina Starog grada i naše ljepotice Sane idealno su mjesto za odmor i rekreaciju.

U trećem dijelu emisije  naveli smo najznačajnije događaje koji su obilježili mjesec januar u Ključu.

Kompletnu emisiju možete poslušati na sljedećem linku:  https://youtu.be/4XzqPPk6dmI