Zvanična stranica Općine Ključ

Više od 170 načelnika opština, gradonačelnika i predstavnika mjesnih zajednica prisustvovalo je u srijedu, 15.3.2017. sastanku u Sarajevu povodom razmjene iskustava i dobrih praksi za jaču ulogu MZ u BIH sa osvrtom na studijske posjete u Republiku Hrvatsku, Republiku Srbiju i Kraljevinu Švedsku.

Učesnici su imali priliku da iznesu svoja iskustva koja su prikupili na studijskim posjetama, sprovedene aktivnosti i ostvarene rezultate, te su ukazali na promjene koje mogu da urade u lokalnim zajednicama po uzoru na zemlje domaćine. Ambasada Švicarske u Bosni i Hercegovini Embassy of Sweden in Sarajevo #MjesneZajednice

Na kraju sastanka povodom razmjene iskustava i dobrih praksi, održanog u sklopu projekta “Jačanje uloge mjesnih zajednica u Bosni i Hercegovini”, svi prisutni su se složili da u rješavanje lokalnih problema treba aktivno uključiti građane.

Iz iskustva sa studijskih posjeta, navode učesnici, dosta toga se može primijeniti u njihovim zajednicama.

 

 

 

Arhiva vijesti

Pogledajte cijelu arhivu vijesti >>

 

Javni pozivi i informacije
Dokumenti i PDF fajlovi Općine
Servis 48 - Podrška građanima
Vodič kroz Ključ
Media Ključ Portal
BH Sport