13. 01. 2014.

Pokrenuta aktivnost poslovnog druženja i umrežavanja „B I Z N I S K A F A“

 

Dana  03.01.2014.godine u restoranu „Kula“ u Ključu u organizaciji Općinskog načelnika održan je poslovni susret„Biznis kafa“ .Prisutni su bili : Općinski načelnik Nedžad Zukanović,  vd šefa Službe za finansije, trezor i privredu Šukrija Botonjić,  savjetnik ON za prostorno planiranje i urbanizam Nihad Bajrektarević i savjetnik ON za privredu, razvoj i investicije Amir Hadžić, Predsjedavajući općinskog vijeća Fahrudin Ćemal, JU Služba za zapošljavanje USK – Bihać, Općinski biro rada Ključ Jasim Hadžić ; Poduzetnici: Esad Hajdarović, Senad Koljić, Ale Mujezinović, Senad Selimović, Ismet Draganović, Armin Vučkić, Sead Krivić, Suad Parić, Fikret Draganović, Elmir Koljić, Đevad Pehadžić, Ibro Kadić, Velid Dizdarević, Ramadan Krivić;Udruženja Privrednika: Enes Salihović, Obrtnika : Adem Crnalić, Poljoprivrednika: Senad Bilajac, Poduzetnici iz dijaspore: Fehko Lepirica, Ljutić Fahrudin, Predstavnici sredstava informisanja: RTV USK Adis Egrlić, Haris Muherina, Gosti :Predsjednik Vanjskotrgovinske komore BiH: Ahmet Egrlić, Direktor JU Služba za zapošljavanje USK- Bihać: Nijaz Delić.  

 

U uvodnom izlaganju Općinski načelnik je pojasnio smisao sastanka pod nazivom „Biznis kafa“. Istakao je da poslovi većinom započinju, a na kraju i krunišu uz kafu.Poslovni susret „uz kafu“ je ležerno druženje  koje za razliku od formalnog daje priliku svakom učesniku pristup ostalim učesnicima. „Biznis kafa“ je osmišljena tako da kroz druženje poduzetnici na području općine Ključ razmijene vlastita iskustva, vrše promociju biznisa, razmijene informacije  te se poslovno umrežavaju.

 

Nakon konstruktivne diskusije doneseni su i zaključci :
„Biznis kafa“ će se održavati svaki prvi petak u mjesecu u 14 sati na različitim lokacijama, uz proširenje spiska poduzetnika te birane goste koji svojim angažmanom  mogu dati doprinos razvoju poduzetnišva na prostoru općine Ključ.
Udružiti snage kako bi se pokrenula realna proizvodnja u DI „Sanica“.
Razvoj općine bazirati na domaćim snagama.
Poticati privredu, posebno proizvodnju uz davanje povoljnosti ulagačima te smanjenje nameta od strane Općine.
Aktivno pratiti dešavanja oko izrade urbanističkog plana i Strategije razvoja općine, kao i raspisivanje Javnih konkursa i poziva.
Afirmisati saradnju sa okruženjem.
Značajnije medijski predstavljati aktivnosti poduzetnika.
Formirati tim koji će raditi analizu i zaključke održanih sastanaka „Biznis kafe“ i informisanje javnosti.
 
[carousel-horizontal-posts-content-slider]