28. 02. 2014.

Obavijest o raspisanom konkursu za NVO sektor

Obavještavamo Vas da je Federalno ministarstvo finansija raspisalo Javni konkurs za raspodjelu dijela sredstava ostvarenog prometom lutrije Bosne i Hercegovine u 2013.godine  za finansiranje/sufinansiranje projekata i programa koji se odnose na  – prikupljanje sredstava za oboljelu djecu i mlade od teških bolesti čije se liječenje finansira iz Fonda solidarnosti; – zaštitu prava djeteta koja su žrtve zlostavljanja, pedofilije, prosjačenja; – zadovoljavanje potreba lica sa invaliditetom u smislu poboljšanja životnih uslova i njihovih organizacija; – učestvovanje u borbi protiv droga i ovisnosti; – smještaj i utočište žrtvama torture i nasilja; – promoviranje kulture; – amaterski sport u cilju povećanja sredstava fonda za nagrađivanje pojedinaca za istaknute sportske rezultate; – promoviranje tehničke kulture od strane udruženja kroz učešće i organiziranje specijaliziranih sajmova, konferencija i okruglih stolova, te nagrađivanje inovatora za uspjehe u oblasti inovacija na međunarodnom planu; – aktivnosti u razvoju civilnog društva u oblasti socijalne zaštite; – rad javnih kuhinja.

Pravo učestvovanja po ovom javnom konkursu pravo učestvovanja imaju udruženja građana i humanitarne organizacije osnovane u skladu sa važećim propisima o udruženjima i fondacijama, koje imaju sjedište na teritoriji Federacije Bosne i Hercegovine, a koji ispunjavaju opće i posebne kriterije propisane ovim Javnim oglasom.

Javni poziv ostaje otvoren do 08.03.2014.godine, a tekst javnog konkursa i sve dodatne informacije možete pogledati OVDJE.

 
[carousel-horizontal-posts-content-slider]