26. 05. 2014.

Na području općine Ključ voda još uvjek nije za piće ; Registrovano 37 klizišta

Prema podacima Službe za civilnu zaštitu i zaštitu od požara, na području općine vrši se dezinfekcija objekata, gdje je izvršeno mehaničko čišćenje od poplava. Do sada je na području naše općine evidentirano 37 klizišta a na Magistralnom putu M15 Ključ-Sanski Most preko Sokolova saobraćaj je obustavljen zbog klizišta. Kada je riječ o snadbijevanju grada vodom, općina Ključ je snadbjevena tehničkom vodom koja nije za piće. Iz higijensko-epidemiološke službe Doma zdravlja objavljeni su podaci analiza iz većine vodovoda sa područja kompletne općine koja nije za piće a uz obavezno prokuhavanje moguće je koristiti vodu sa lokalnih vodovoda i ivorišta mahala u Sanici, rakovčić Budelj, voda sa točka u Mehmedagićima i Humićima, lokalni vodovod Hanlovići, lokalni vodovod Lubica i Krasulje. Kako nam je kazao direktor javnog preduzeća Ukus Omer Jusić u petak je vršena dezinfekcija vodne komore na Paležu i gradski rezervoar u Šehićima a novi uzorci vode se šalju na analizu.
 
Prilog: Radio Ključ
[carousel-horizontal-posts-content-slider]