Počela obnova dječijeg vrtića u Ključu

posted in: Dijaspora | 0

U petak je počela obnova dječijeg vrtića „Ljiljan“ u našem gradu.Projekat je pokrenula općina Ključa na čelu sa Općinskim načelnikom zajedno sa JU Dječiji vrtić „Ljiljan“, a sve u cilju da se našim najmlađim sugrađanima obezbijedi što bolji prostor i uslovi u kojima borave. Sredstva za finansiranje ovog projekta u vrijednosti od 110.000 eura obezbjedila je Turska razvojna agencija TIKA. Realizacijom  projekta biti će urađen veliki broj radova na obnovi ovog objekta među kojima su kompletna promjena krova, stolarije, postavljanje estriha u dvije prostorije, obnova mokrog čvora, pločica u kuhinji i hodniku te kompletno uređenje dječijeg igrališta ispred vrtića.

Prema riječima Mujage Selmana, direktora vrtića radovi će se odvijati u fazama tako da neće biti prekida u radu ove ustanove.Prva faza radova počela je u petak sa izmjenama krova na vrtiću, a završetak vanjskih radova očekuje se u decembru istakao je direktor Selman.