Orezivanje gradskog drvoreda

U sklopu redovnih djelatnosti održavanja javnih zelenih površina koje sprovodi „ J.U. Općinski fond za komunalne djelatnosti i infrastrukturu“ Ključ  vršeno je orezivanje gradskog drvoreda. Orezivanje je vršeno radi poboljšanja zdravlja biljaka tj. orezivane su suhe, zaražene i mehanički oštećene grane. Ovakve grane prijete sigurnosti ljudi, imovine i saobraćaja. Ovim se također postiže dekorativnost, što je jedna od osnovne tri funkcije urbanog zelenila.

Tokom orezivanje vođenja je i briga o sigurnosti građana i saobraćaja, što je postignuto uz asistenciju Ministarstva unutrašnjih poslova, Treće policijske stanice Ključ. Orezana je lijeva strana drvoreda i radovi su obustavljeni zbog vremenskih prilika koje nisu pogodne za orezivanje. Radovi će se nastaviti u periodu koji bude adekvatan za iste- kazali su u Općinskom fondu za komunalne djelatnosti Ključ.

Izvor: okfkljuc.ba