Okrugli sto: “Promocija turističkih potencijala općine Ključ”

posted in: Arhiva, Dijaspora | 0

dig

Juče je u hotelu “Ključ” u organizaciji Općine Ključ, a na poziv Općinskog načelnika održan Okrugli sto na temu “Promocija turističkih potencijala općine Ključ”.  Pored velikog broja zainteresovanih iz ove branše sa područja naše općine, sastanku su prisustvovali i Amarildo Mulić, direktor Nacionalnog parka  “Una”,  Jasminka Šuško, direktorica Turističke zajednice USK, Mirhunisa Zukić, predsjednica Unije za održivi projekat i integraciju, Amra Somun-Dolarević, vlasnica privatne turističke agencije iz Sarajeva i Abdoullah Marakby, direktor turitičke agencije “Vacation in Action”. Na sastanku je bilo govora o sadašnjoj situaciji u oblasti turizma na području općine Ključ, USK-a i BiH, kao i o mogućnostima umrežavanja i buduće saradnje svih prisutnih aktera, ali i drugih koji imaju doticaja sa turizmom. Poseban akcenat je dat na izgradnji smještajnih kapaciteta obzirom na ekspanziju turističkih ruta iz arapskih zemalja.  Zajednički stav svih prisutnih je bio da naša općina raspolaže sa izuzetnim prirodnim bogatstvima, ljepotama i kulturnim nasljeđem, ali da se to mora na institucionalan i organizovan način predstaviti tržištu. U tom smislu predloženo je i osnivanje tima čiji zadatak bi bio da izradi Program turističke ponude općine Ključ.

cof

cof