Prezentacija “Programa poticaja razvoja male privrede za 2021. godinu”

U organizaciji Ministarstva privrede, po prvi put,  po općinama i gradovima Unsko-sanskog kantona održane su prezentacije Programa poticaja razvoja male privrede za 2021. godinu.

Cilj provedenih aktivnosti je bio informisati što veći broj privrednih subjekata na području Unsko-sanskog kantona o mogućnostima apliciranja na javne pozive.

Također, privrednim subjektima ukazalo se na najčešće greške koje se pojavljuju u prijavama na javne pozive s ciljem otklanjanja istih u budućim postupcima apliciranjima te su se dali odgovori na pitanja i nedoumice koje su prisutnih iznijeli tokom održanih prezentacija.

Na osnovu dobijenih informacija sa terena, ocijenjeno je da su ovakve aktivnosti Ministarstva pozitivne i korisne podnosiocima prijava na javne pozive ovog Ministarstva, shodno čemu će ovakve aktivnosti u budućnosti postati praksa Ministarstva privrede Unsko-sanskog kantona.

Izvor: http://www.vladausk.ba