Potpisan Ugovor za sufinansiranje kapitalnog infrastrukturnog projekta “Vodosnabdijevanje na području općine Ključ”

posted in: Arhiva | 0

Danas je u prostorijama Općine Ključ potpisan Ugovor za sufinansiranje kapitalnog infrastrukturnog projekta “Vodosnabdijevanje na području općine Ključ” u vrijednosti od 500.000,00 KM. Sredstva za ovaj projekat su doznačena Budžetu Unsko-sanskog kantona od Vlade Federacije Bosne i Hercegovine po Ugovoru broj: 03-11-5974-1/22 od 10.06.2022. godine i Zaključku Vlade USK broj: 03-02-2190-136/2023. od 19.4.2023. godine.

Projekat će se izvoditi po aktivnostima u tri faze i odnosi se na rješavanje vodosnabdijevanja na području naselja Sanica, Donji Biljani, Rudenice, Velečevo, Krasulje, Prhovo i Balijevići.

Cilj projekta je doprinijeti neprekidnom snabdijevanju dovoljnom količinom ispravne pitke vode u naseljima Rudenice, Velečevo, Balijevići, Krasulje (Kalabe, Dedići i Kazići) sa gradskog vodosistema Okašnica, te naselja Donji Biljani i Sanica sa vodosistema Trebunj, Sanica.

Ugovor o implementaciji projekta potpisali su Općinski načelnik Nedžad Zukanović i Ministar poljoprivrede, vodoprivrede i šumarstva USK, gospodin Adis Džanić.

Sastanku su prisustvovali i Predsjedavajući Skupštine USK-a, gospodin Jasmin Musić, predsjednik NES-a Ključ, gospodin Elvir Risović te direktor JKP “RAD”, gospodin Muamer Egrlić.

Rok za izvođenje radova i implementaciju projekta je do 15.12.2023. godine