Potpisan Sporazum o saradnji u cilju održivog povratka

posted in: Arhiva | 0

Danas je u zgradi Općine Ključ potpisan Sporazum o saradnji u cilju održivog povratka između Ministarstva za rad, socijalnu politiku, raseljena lica i izbjeglice kantona Sarajevo i ministrice Ende Pavić Pečenković te Općinskog načelnika Nedžada Zukanovića.

Općina Ključ je navedenom ministarstvu uputila zahtjev za pružanje novčane pomoći u svrhu sufinansiranja projekta “Asfaltiranje puta Vukovska brda”.

U želji da zajedničkim naporom i iskrenim namjerama doprinesu poboljšanju kvaliteta života povratnika i lokalnog stanovništva, ministrica Enda Pavić Pečenković je udovoljila zahtjevu Općine Ključ cijeneći da je uspostavljanje djelotvornih oblika komunikacije između kantona u Federaciji Bosne i Hercegovine, Kantona Sarajevo i Unsko-sanskog kantona pretpostavka za održivi povratak raseljenih lica i izbjeglica u prijeratno mjesto prebivališta.

Sastanku su prisustvovali i Irfan Čengić, Razim Halkić i Jasmin Musić.

Vrijednost navedenog projekta iznosi 20.000,00 KM