Sufinansiranje kapitalnih projekata u ukupnom iznosu od 500.000 KM

posted in: Arhiva | 0

U Ključu je juče potpisan Ugovor o sufinansiranju kapitalnih projekata u ukupnom iznosu od 500.000,00 KM između Općine Ključ i načelnika Nedžada Zukanovića te ministra za građenje, prostorno uređenje i zaštitu okoliša Unsko-sanskog kantona gospodina Senada Dizdarića.

Ugovorima se Ministarstvo za građenje, prostorno uređenje i zaštitu okoliša obavezalo finansirati kapitalni infrastrukturni projekat “Izgradnja gradske infrastrukture (saobraćajne i komunalne), za čiju je realizaciju osigurano 400.000 KM, te kapitalni projekat “Nastavak izgradnje stare ceste Velagići” u iznosu od 100.000,00 KM.

Riječ je o projektima koji se finansiraju iz grant sredstava doznačenih Budžetu Unsko-sanskog kantona od strane Vlade Federacije Bosne i Hercegovine, a Vlada Kantona dala je saglasnost Ministarstvu za građenje, prostorno uređenje i zaštitu okoliša da zaključi ugovore o sufinansiranju projekata delegiranih od gradova Bihać i Bosanska Krupa, te općina Bosanski Petrovac, Sanski Most, Ključ i Velika Kladuša.