U MZ Biljani i MZ Krasulje počela implementacija projekata

posted in: Arhiva | 0

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

U okviru projekta “Jačanje uloge mjesnih zajednica u BiH” koji podržavaju Vlade Švicarske i Švedske, a implementira UNDP BiH u MZ Biljani i MZ Krasulje počela je implementacija projekata apliciranih u 2017. godini. U mjesnoj zajednici Krasulje izvršena je zamjena stolarije u prostorijama mjesne zajednice te je projektom predviđeno uređenje rasvjete, zidova i nabavka osnovnog namještaja za mjesnu zajednicu. Zamjena stolarije je urađena i u mjesnoj zajednici Biljani na domu “Almir Avdić”. Međutim, danas je u Biljanima počela i druga faza implementacije projekta, a to je postavljanje estriha u sali za sastanke, kuhinji i još jednoj dodatnoj prostoriji koja služi za aktivnosti mještana Biljana. U navedenom domu planirano je i postavljanje keramičkih pločica na stepeništu, podestu i u kuhinji, što će biti urađeno nakon završetka današnjih započetih radova.  Firma koja izvodi kompletne radove u ovim mjesnim zajednicama je INTER – COM iz Zenice koja je bila najpovoljnija na tenderu, a ista je angažovala lokalnu firmu kao podizvođača u mjesnoj zajednici Biljani.

U mjesnim zajednicama Humići, Sanica, Velagići i Ključ radovima će se pristupiti kada za to budu adekvatni vremenski uslovi, jer se većinom radi o asfaltiranju puteva i sanaciji oborinskih voda, a koji su za implementaciju također odobreni u 2017. godini.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

MZ Krasulje

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
MZ Krasulje