Emitovana oktobarska emisija za dijasporu

posted in: Arhiva | 0

U ovoj emisiji predstavljen je rad Udruženja pčelara „Pčela-Ključ“ iz Ključa. Tim povodom gost ove emisije je bio gospodin Kurbegović Suvad, član udruženja. Inače, ovo udruženje egzistira od 2006. godine. Cilj osnivanja Udruženja pčelara „Pčela-Ključ“ jeste razvoj pčelarstva na području općine Ključ, u kantonu i državi, očuvanje flore te stalna edukacija članova, jer bez educiranih pčelara veoma je teško postići kvalitetne rezultate.

U aktivnosti pčelara spada i posjeta sajmovima meda, takmičenja, kao i učešće u radu Saveza pčelara USK. Broj  pčelara varira iz godine u godinu, tako da udruženje danas broji oko 80 stalnih članova. Broj pčelinjih društava koje drže pčelari Ključa iznosi od 2.500 do 3.000 .

Razgovor sa gospodinom Suvadom Kurbegovićem možete poslušati na linku u nastavku: