OBAVIJEST ZA POLJOPRIVREDNE PROIZVOĐAČE

posted in: Arhiva | 0

Obavještavamo poljoprivredne proizvođače – proizvođače malina i krastavaca kornišona sa područja općine Ključ da je dana 12.12.2018.godine shodno odredbama Prve izmjene Pravilnika i Prve izmjene Uputstva za ostvarivanje  novčanih podsticaja u primarnoj poljoprivrednoj proizvodnji za 2018.godinu broj: 08-24-991-4/18 od 03.09.2018.godine, od strane općine Ključ izvršena isplata od :

– 0,104 KM/kg otkupljenih količina malina na žiro račune proizvođača za sufinansiranje troškova zaštite malina za kooperante sa području općine koji su imali potpisane ugovore sa registrovanim otkupljivačima ili prerađivačima na području BiH.

– 0,045 KM/kg otkupljenih količina krastavaca kornišona na žiro račune proizvođača za  sufinansiranje troškova zaštite krastavaca kornišona za kooperante  sa područja općine koji su imali potpisane ugovore sa registrovanim otkupljivačima ili prerađivačima na području BiH.

Obračun i isplata općinskih novčanih podrški vršena je na osnovu rastera-spiska dostavljenog od strane otkupljivača malina ETQAN doo Sanski Most i otkupljivača krastavaca Carl Kuehne d.o.o., Kozarska Dubica.

Za sve dodatne informacije možete se obratiti u Službu za razvoj, privredu i zajedničke poslove općine Ključ, kancelarija broj 8, ili na broj telefona 037/661-100 lokal 232.

Ključ, 14.12.2018.godine                                      Služba za razvoj, privredu  i zajedničke poslove