ZAVRŠEN 12. MEMORIJALNI TURNIR “SUAD DELIĆ ĆUNA”

posted in: Arhiva, Dijaspora | 0

Sinoć je u Velagićima završen 12. memorijalni turnir “Suad Delić Ćuna” koji je ove godine trajao 4 dana i ostvario do sada rekordnu posjećenost. Na turniru je uzelo učešće 14 ekipa, a nagradni fond je bio 1 400 KM. Treće mjesto osvojila je ekipa TR “Suljo”, a u finalu su se sastali ekipa “JM Petrol” i “Ćuna” koja i je pobjedila sa rezultatom 2:0 i tako sasvim zasluženo osvojila glavnu nagradu.

Za najboljeg golmana turnira proglašen je Sevdaga Kvrgić, a najbolji strijelac sa 8 pogodaka je Admir Ibrahimović. Treba naspomenuti da je turnir održan u najboljem redu i da nije bilo ni jednog incidenta.

U zabavnom dijelu finala održana je utakmica mlađih kategorija NK “Bajer 99” i trka na 100 m u 2 kategorije.

Organizatori i MZ Velagići se zahvaljuju svima koji su na bilo koji način uzeli učešće na turniru, igračima, navijačima i sponzorima.

Glavni pokrovitelj i generalni sponzor turnira je bila Općina Ključ i Načelnik Nedžad Zukanović.