Implementacija projekta “Podrška ruralnom razvoju kroz jačanje seoskog i agro turizma u lokalnim zajednicama”

posted in: Arhiva | 0

U okviru projekta “Podrška ruralnom razvoju kroz jačanje seoskog i agro turizma u lokalnim zajednicama”, koji je finansiran od strane Mreže za ruralni razvoj u Bosni i Hercegovini (NAGE program), provedena edukacija seoskih domaćinstava sa područja općine Ključ. Prije početka edukacije, prisutnima se obratio savjetnik načelnika općine Ključ, gospodin Šukrija Botonjić, koji je naglasio značaj ovog projekta za područje Ključa. Smatra da je najbitnije uvezati sva domaćinstva sa područja općine Ključ, kako bi zajednički jačali i razvijali turističke i poljoprivredne potencijale ove općine. Edukacija za domaćinstva je provedena u sklopu tri trening modula:•Osnovni pojmovi u ruralnom turizmu•Formiranje i razvoj turistički ponude u seoskom domaćinstvu•Promocija i plasman turističke ponude u seoskom domaćinstvu#MrezaZaRuralniRazvojBiH#bhselo#ruralniturizam#općinaključ