Vanredno stanje proglašeno u općini Ključ: Poplave zahvatile i općinu Ključ, nekoliko putnih pravaca zatvoreno zbog izlijevanja Sane i Sanice

posted in: Arhiva, Dijaspora, Nekategorisano | 0

Općinu Ključ zahvatile su poplave kao i veći dio gradova u BiH. Naime, kiša koja neprestano pada od nedjelje ujutro već je dovela do izlijevanja rijeka Sane i Sanice. Na putnom pravcu Ključ-Humići dio puta je zatvoren za sva vozila, a na putnom pravcu Sanica-Donja Sanica kod benzinske pumpe Čavkunović usljed izlijevanja rijeke Sanice djelimično je obustavljen saobraćaj. Daje se upozorenje za putni pravac Velagići-Sanica usljed mogućih klizišta na dionici puta u Rijeci. Služba civilne zaštite od jučer je na terenu te su cijelu noć obilazili kritična područja. Na gradskoj plaži Alina luka, Sana je izašla iz korita i prijeti plavljenju objekata Kajak kanu kluba Ključ.

Vanredno stanje je proglašeno sinoć u 22.00 sata od strane Općinskog načelnika Nedžada Zukanovića. Jutros od 7.00 sati nivo rijeke Sane je porastao za novih 5 cm.

Naše sugrađane ćemo blagovremeno obavještavati o situaciji na području općine Ključ.