U mjesnim zajednicama Krasulje i Biljani završeni infrastrukturni projekti

posted in: Arhiva | 0

img_20180426_110703__e60sR

U okviru projekta “Jačanje uloge mjesnih zajednica u Bosni i Hercegovini” koji je zajednička inicijativa vlada Švicarske i Švedske, a koji implementira UNDP BiH, u mjesnim zajednicama Krasulje i Biljani završeni su infrastrukturni radovi.  U Biljanima je završeno unutrašnje uređenje doma “Almir Avdić”, tako što je zamjenjena kompletna nedostajuća stolarija, izvršena sanacija velike sale za sastanke sa postavljenim spuštenim stropom, novom rasvjetom te adaptiranim podom i istoj. Zatim je u ostale dvije prostorije na spratu također izvršena adaptacija poda i postavljanje laminata u jednoj i kermičkih pločica u drugoj prostoriji koja ujedno služi kao kuhinja. Pored uređenih prostorija na spratu, unutrašnje stepenište je također adaptirano tako da su sada postavljene keramičke pločice. Dom kulture je u ranijem periodu posjetio i općinski načelnik Nedžad Zukanović koji nije krio svoje zadovoljstvo stepenom adaptiranja doma “Almir Avdić”, jer je općina Ključ pored sredstava donatora za isti odvojila i 30% učešća u istom projektu. Ovaj dom će sada biti mnogo atraktivnije mjesto za korištenje građanima s područja mjesne zajednice Biljani za različite svrhe i organizaciju različitih aktivnosti i druženja.

img_20180426_110732

U mjesnoj zajednici Krasulje, također je završena prva faza implementacije projekta, odnosno uređenje interijera prostorija mjesne zajednice. U sali mjesne zajednice koja služi za okupljanje mještana u potpunosti je zamjenjena stolarija, postavljene trakaste zavjese, nova rasvjeta, nove utičnice i šalteri, svježe ofarbani zidovi i postavljen je linoleum radi lakšeg održavanja prostorije. Nakon uređenje interijera kroz isti projekt je nabavljeno i 50 stolica te neophodan namještaj u vidu stola i ormarica za nesmetan rad savjeta mjesne zajednice, ali i lijepo uređenog prostora za održavanje sastanaka, druženja mladih, druženja žena te za ostale aktivnosti mještana. U Krasuljama su izvršene pripreme i za asfaltiranje eksternog uređenja dvorišta odnosno ulaza u same prostorije mjesne zajednice, tako da će u konačnici ovaj objekat dati ljepšu slike same mjesne zajednice. Načelnik Zukanović je i ovu mjesnu zajednicu obilazio nekoliko puta i pratio tok radova koje izvodi firma “Divel”, dok je za interijer bila zadužena firma “Inter-com” iz Zenice te su radovi i u ovoj mjesnoj zajednici u okviru istog navedenog projekta finansirani sa iznosom od 30 % od ukupne vrijednosti planiranih radova iz Budžeta općine Ključ.

img_20180426_103136

img_20180426_103205