POZNATI POBJEDNICI NAGRADNOG KONKURSA Udruženja „Naša zajednica“ – pobjednik za najbolju fotografiju je naš mladi Anel Hotić

Nakon što je završen jednosedmični ciklus glasanja putem Facebooka, sedmeročlani žiri ispred Udruženja „Naša zajednica“ sastao se u četvrtak, 15. aprila, i dao svoje glasove.

Pri odabiru svojih favorita, žiri je uzimao u obzir tehničku kvalitetu zaprimljenog sadržaja, kompoziciju, montažu, naziv djela, povezanost sa temom, kao i činjenicu da li je djelo direktni produkt nastao sa ciljem prijave na Konkurs.

Vođen tim smjernicama, žiri je glasao na sljedeći način:

Glasovi žirija – fotografija:

• Anel Hotić: „Srednji vijek“ 20 bodova
  • Nikola Pećanac „Majka“ 18 bodova
  • Denis Smajić: „U pokretu svjetla“ 16 bodova
  • Denis Smajić: „Novi bljesak starog ruha“ 14 bodova
  • Džanan Kišmetović: „Stara drvena džamija Bužim“ 12 bodova
  • Tarik Pajić: „Stara gradska džamija“ 10 bodova
  • Marko Vučinić: „Hram Hrista Spasitelja“ 8 bodova
  • Nudžejma Karajić: „Stari grad“ 6 bodova
  • Lea Ćosić: „Pogled kroz prozor“ 4 boda
  • Ilhana Ćoragić: „Horosium“ 2 boda

Glasovi žirija – video:

• Dženita Purić: „Kulturna baština Bihaća“ 20 bodova
  • Irman Arnautović: „Ostrožac“ 17 bodova
  • Bakir Islambegović: „Ostrožac“ 13 bodova
  • Džanan Kišmetović: „Kule i gradovi“ 10 bodova
  • Džejlan Kišmetović: „Dron Velika Kladuša“ 7 bodova
  • Izudin Ljubijankić: „Cazin“ 4 boda

Glasovi žirija – ostali sadržaji:

• Ajdin Kovačević (poezija): „Kulturna baština Krajine“ 20 bodova
  • Kasim Kajdić (likovni rad): „Krajina“ 17 bodova
  • Samra Hušidić (proza): „Kulturna baština Krajine“ 13 bodova
  • Ferida Kovačević (likovni rad): „Stari grad Bužim pod snijegom“ 10 bodova
  • Nizama Husetić (proza): „Zelena baterijska lampa“ 6 bodova
  • Ferida Kovačević (likovni rad): „Stari grad Bužim“ 3 boda
  • Ferida Kovačević (likovni rad): „Bihać“ 3 boda
  • Dženeta Arnaut (likovni rad): „Stari grad Ostrožac“ 3 boda
  • Enida Makarević (poezija): „Domovina“ 3 boda

Nakon što smo sabrali glasove publike i žirija, možemo i proglasiti i pobjednike prvog Nagradnog konkursa na temu „Kulturna baština krajine“.

U kategoriji fotografija: Anel Hotić – 29 osvojenih bodova sa svojom fotografijom pod nazivom „Srednji vijek“.

U kategoriji video: Dženita Purić sa 26 osvojenih bodova sa svojim uratkom „Kulturna baština Bihaća“.

U kategoriji ostali kreativni/umjetnički sadržaji: Ajdin Kovačević sa poezijom na temu „Kulturna baština Krajine“ sa maksimalnih 30 osvojenih bodova.

Čestitke dobitnicima, u narednim danima ćete biti blagovremeno obaviješteni o preuzimanju nagrada.

Veliko hvala i svim učesnicima našeg konkursa, nadamo se da ćemo uskoro biti u mogućnosti objaviti novi poziv, kako bi potakli mlade ljude našeg kraja, ali i cijele Bosne i Hercegovine, na kreativno izražavanje kroz neki od vidova umjetnosti.

Nagradni konkurs je dio projekta projekta „ADK2.0: Pozitivna mobilizacija mladih u Krajini“, koji se sprovodi u okviru programa Bosnia and Herzegovina Resilience Initiative (BHRI), a realizira ga Centar za demokratizaciju društva „Naša zajednica“ na području sedam općina i gradova (Velika Kladuša, Bužim, Cazin, Bihać, Bosanska Krupa, Novi Grad i Bosanski Petrovac).