XII memorijal Izet Avdić

posted in: Arhiva | 0

Odigravanjem prvih utakmica u nižim kategorijama na malonogometnom igralištu u Ključu otvoren je dvanaesti  po redu memorijalni turnir u malom nogometu „Izet Avdić“. Turnir je u prisustvu velikog broja građana i ljibitelja nogometa otvorio ministar za pitanja boraca i ratnih vojnih invalida USK  Mirsad Topčagić čije je ministarstvo i generalni sponzor ovogodišnjeg takmičenja. 

 

Prisutnima se obratio i Mujo Islamagić predsjednik Općinskog saveza za sport i rekreaciju invalida koji je u svom obraćanju podsjetio na lik i djelo istaknutog i aktivnog člana ovog saveza, rahmetli Izeta. Općinski načelnik Nedžad Zukanović je u svom obraćanju učesnicima turnira poželio mnogo uspjeha a navijače i ljubitlje malog nogometa pozvao na fer i korektno navijanje. Turnir će se odigravati svakim danom u večernjim satima, a finalne utakmica biće odigrane 07. jula. Ove godine na jednom od njmasovnijih turnira u regionu ućešće će uzeti oko 50 ekipa iz okruženja razvrstanih u 4 kategorije, dvije za djecu i omladinu te kategoriju seniora i veterana. Za pobjednike su kao i uvijek obezbjeđene novčane nagrade, pehari  i medalje. Inače Savez za sport i rekreaciju invalida općine Ključ ovaj turnir organizuje u čast i sjećanje na rahmetli Izeta Avdića, člana malonogometne ekipe Saveza za sport i rekreaciju invalida Ključ koji je preminuo 2001. godine uslijed pogoršanja rana zadobivenih u proteklom ratu i prvu utakmicu turnira, tradicionalno, udarcem s centra započinje njegova kćerka Lejla.