Nastavak infrastrukturnih radova na području općine

posted in: Arhiva | 0

Krajem proteklog mjeseca okončani su radovi na asvaltiranju ulice Salke Konjevića u Sanici a ova investicija iznosila je 16.000 KM. Realizovani projekat financirali su općina Ključ i mještani. Na području naše općine trenutno se odvijaju radovi u Mjesnoj zajednici Velagići, na spoju puta M5 sa starom cestom Velagići. I u finansiranju ovih radova učešće su uzeli mještani uz potporu općine Ključ a vrijednost radova iznosi 30.000 KM. 

Pored ovog, počeli su i radovi na asvaltiranju pristupnog puta javnim komunalnim preduzećima u centru grada kao i parking prostora ispred Doma kulture,  a radove zajednički finansiraju Javna komunalna preduzeća Rad i Ukus te Općinski fond za stambeno komunalnu djelatnost i infrastrukturu. Vrijednost radova iznosi 12.000 KM, a radovi bi se trebali okončati krajem sedmice. Pored navedenih radova, Općinski fond potpisao je ugovor sa izvođačem radova koji se odnosi na asvaltiranje Hanlovske ulice u vrijednosti od 30.000 KM i čija se realizacija očekuje u narednim danima.