Predstavnici općina Unsko-sanskog kantona potpisali sporazume o međuopćinskoj suradnji sa UNDP-om BiH

posted in: Dijaspora | 0

Dana 13. maja. 2015. godine u Vladi Unsko-sanskog kantona uz prisustvo predstavnika Ministarstva za građenje, prostorno uređenje i zaštitu okoliša, Ministarstva privrede i Ministarstva poljoprivrede, vodoprivrede i šumarstva, upriličeno je potpisivanje Sporazuma o međuopćinskoj saradnji između predstavnika šest općina Unsko-sanskog kantona i UNDP BiH.

Radi se o dva odobrena projekta od strane UNDP BiH na koja su aplicirale lokalne zajednice iz Unsko-sanskog kantona. Prvi projekat je „Održivo upravljanje otpadom“ čija je svrha sanacija i postepeno zatvaranje deponija Meždare-Vlaški Do i izgradnja reciklažnog centra za općine Bosanska Krupa, Bužim i Cazin. Ovaj projekat je vrijedan 156.900 KM. Drugi projekat je „Razvoj plasteničke proizvodnje“ kojim će korisnici dobiti 44 plastenika površine 150 m2 i na taj način će se plastenička proizvodnja u općinama Velika Kladuša, Sanski Most i Ključ povećati za 6.600 m2. Vrijednost ovog projekta je 195,500 KM, a oba projekta općine i UNDP sufinanciraju sa 50% ukupne vrijednosti istih.

Izvor: mgpuzo.org