Petnaestoro ključana na ovogodišnjem Maršu mira Srebrenica 2015

Petnaestero ključana otputovalo je danas ka Nezuku gdje će se priključiti učesnicima ovogodišnjeg Marša mira. Organizaciju i učešće na Marš mira iz Ključa ove godine, a treći put za redom organiziralo je Udruženje Eko-sport iz Ključa i ovo je do sada najveći broj učesnika Marša mira iz Ključa.

Grupa Ključana će se u Nezuku pridružiti hiljadama ostalih učesnika Marša mira, odakle će sutra (srijeda) od 8. jula u 8.45 sati, krenuti kolona učesnika iz cijelog svijeta na put ka Memorijalnom centru u Potočarima, gdje će 11. jula biti klanjana dženaza za 136 žrtava i obilježena 20. godišnjica genocida. Podršku ključkoj grupi učesnika Marša mira, pored udruženja Eko-sport, dali su i ključki privatni poduzetnici Kafers doo, Zijad Šabić – doo SAZ, Sanel Hadžić, Ćazim Osmanović, doo Šemo, Suljo Kablić (TR Suljo) te općina Ključ, općinski načelnik prof. Nedžad Zukanović.

Junuz Dedić, jedan od učesnika Marša mira:

Izvor: www.media-kljuc.ba