Bosansko-Kanadsko humanitarno društvo podijelilo Bajramske pakete pomoći socijalno ugroženim porodicama

posted in: Arhiva | 0

Bosansko-kanadsko humanitarno društvo, koje već dugi niz godina djeluje na humanitarnom planu, širom BiH i Unsko-sanskom kantonu, danas je u Ključu donirao prehrambeno-higijenske pakete pomoći za 26 socijalno ugroženih porodica.

 Pored članova Udruženja iz Kanade, ovoj humanoj akciji pridružio se i Ekrem Šehić, kao i općinski Centar za socijalni rad koji je sačinio spisak najugroženijih porodica te Udruženje porodica šehida i poginulih boraca preko kojih je i išla ova distribucija pomoći a sa kojom Bosansko-kanadsko udruženje ima posebnu saradnju. Spomenimo i to da novčana protuvrijednost jednog paketa iznosi oko pedeset kanadskih dolara a porodice Handanović, Bužimkić, Pehadžić, Šehić i Hotić će svojom gestom bajramske praznike uljepšati za dvadesetišestero socijalno ugroženih porodica.
Ekrem Hotić, Bosansko-Kanadsko humanitarno društvo: