Premijer USK Izudin Saračević i ministar policije Senad Kljajić boravili u radnoj posjeti Policijskoj stanici Ključ

posted in: Arhiva | 0

Premijer USK, Izudin Saračević, zajedno sa kantonalnim ministrom unutrašnjih poslova Senadom Kljajićem boravio je jučer u radnoj posjeti Policijskoj stanici Ključ. Povod ovoj posjeti bilo je uručenje računarske opreme ključkoj policiji.

 

Opremu su donirali općinski načelnik Nedžad Zukanović, i ključki privrednici Elvir Risović i Suad Tičević. Pored donacije opreme sastanak je iskorišten i za informisanje premijera i ministra o stanju bezbjednosti na području ove općine ali i o uslovima rada i stanju materijalno-tehničkih sredstava u ovoj stanici. Od strane premijera Saračevića i ministra Kljajića pohvaljena je saradnja lokalne zajednice, ključkih privrednika sa policijom ali i istaknuto da i ministarstvo i Vlada USK rade na poboljšanju uslova rada policijskih službenika na našem kantonu. U tom smislu ministar Kljajić najavio je nabavku deset vozila koja će policijskim stanicama u općinama kantona biti uručene na Dan državnosti. Pored toga razgovarano je i o budućim projektima, nabavci dodatne opreme i otklanjanju administravnih i drugih barijera, koje trenutno postoje a koje otežavaju rad policiji i njenih službenika