Počela izgradnja parking prostora iza zgrade općine Ključ

posted in: Arhiva | 0

 

U samome gradu Ključu, u toku je realizacija nekoliko infrastrukturnih projekata. Pored radova na asvaltiranju Ulice 17. VKBBr te izgradnje trotoara od zgrade „nebodera“ prema Domu zdravlja, u toku je i izgradnja parkirališta iza zgrade općine Ključ.

 

Ovaj parking rasprostiraće se na oko 1500 kvadratnih metara a uz parking biće uređena i prilazna saobraćajnica. Parking će posjedovati četrdeset parking mjesta. Sredstva za uređenje parking prostora iza zgrade Općine obezbijedilo je Općinsko vijeće, na prijedlog Općinskog načelnika a prilikom usvajanja rebalansa Budžeta. Vrijednost radova iznosi 40.000 KM dok je izvođač firma Divel d.o.o. a ovi radovi bi se trebali okončati u narednih sedam dana. Uporedo s ovim radovima, gotovo u svim mjesnim zajednicama općine Ključ, u okviru redovnog, ljetnjeg održavanja cesta vrše se radovi na krpanju rupa kao i nasipanju makadamskih puteva gdje je to neophodno, kazano nam je iz JU Općinskog fonda za stambeno-komunalnu djelatnost i infrastrukturu.