Danas počinje naplata parkinga u Ključu

posted in: Dijaspora | 0

 

U općini Ključ od danas, 02.11.2015 godine počinje sa rad parkomata i kontrola na parkiralištima, odnosno naplata parkinga. Nakon što je Općinski vijeće Ključ na svojoj posljednjoj sjednici usvojilo Odluku o izmjenama i dopunama Odluke o djelatnostima javnih parking prostora na području Ključa utvrđene su i nove jeftinije cijene za naplatu parkiranja.

Prema novoj Odluci cijena parkiranja je 0,50 KM za sat parkiranja, 3 KM za cjelodnevno parkiranje. Cijena mjesečne karte je 10 KM, a godišnje 120 KM. Mjesečne i godišnje karte se izdaju u prostorijama Fonda, od četvrtka, 05.11.2015.g, te je za njihovo izdavanje, na uvid, potrebno donijeti ličnu kartu i saobraćajnu knjižicu vozila. O izdavanju stanarskih karata, stanari mogu očekivati obavijesti na oglasnim pločama i ulazima u zgrade. Mole se građani da ne parkiraju svoja vozila na prolazima, zelenim površinama, parkiralištima kolektivnog stanovanja, trgovima, trotoarima, te drugim površinama koje nisu namijenjene za parkiranje. U saradnji sa Policijskom stanicom Ključ, u narednom periodu vršit će se strožija kontrola parkiranja.

(media-kljuc)