U Ključu održana svečana akademija za Dan državnosti BiH

posted in: Arhiva | 0

25. novembra – Ključani su obilježili Dan državnosti. Svečana akademija održana je u sali Općinskog vijeća uz prisustvo predstavnika javnog, kulturnog, vjerskog i političkog života općine te brojnih građana. O značaju  obilježavanja 25. novembra govorio je mr.  Amir Duranović koji je ovim povodom istekao značaj ovog događaja za našu sadašnjost i budućnost.

Načelnik  Nedžad Zukanović je podsjetio na ulogu Rezolucije koja je usvojena na prvom zasjedanju ZABNOBiH-a  a kojom se BiH definiše kao slobodna zemlja ravnopravnih naroda i građana. Ključani  se također prisjećaju  i datuma kada je formirana  17. VKbbr. Povodom dvadeset treće godišnjice formiranja ove brigade prisutnima se obratio potpredsjednik skupštine udruženja 17. VKBbr Ferid Kulosman. Prigodan kulturno-umjetnički program posvećen domovini i obojen patriotskim duhom pripremili su učenici Mješovite srednje škole Ključ i  Niže muzičke škole Bihać. Položeno  je cvijeće i proučena  fatiha na centralnom spomen obilježju.