SEKCIJA “CIVITAS” OŠ “KLJUČ” U POSJETI KOD OPĆINSKOG NAČELNIKA

posted in: Arhiva | 0

Danas su u posjeti Općini Ključ i Općinskom Načelniku Nedžadu Zukanoviću boravili učenici Osnovne škole "Ključ",  preciznije članovi sekcije "Civitas".  Sekcija "Civitas" implementira projekt vezan za inkluziju djece s poteškoćama u razvoju.

 S načelnikom Zukanovićem su razgovarali o problemima inkluzije u lokalnoj zajednici, te način rješavanja istih. Učenici osnovne škole su predstavili projekt izgradnje dječijeg igrališta u dvorištu škole za djecu s poteškoćama u razvoju, kako bi i oni imali jednake mogućnosti u igri i zabavi sa svojim vršnjacima. Planirana je izgradnja igrališta s posebnim ljuljama, klackalicama i drugim spravama za djecu i mlade s poteškoćama u razvoju. Općinski načelnik je razgovarao s predstavnicima sekcije i obećao im potpunu podršku u implementaciji projekta, te u skladu s finansijskim mogućnostima i finansirati dio projekta. Prema riječima načelnika Zukanovića, sva djeca imaju pravo na igru sa svojim vršnjacima i smatra da je ovaj projekt pokrenut od naših osnovnoškolaca i sekcije "Civitas" itekako važan za lokalnu zajednicu i predstavlja jedan pozitivan primjer saradnje organa uprave sa javnim ustanovama i institucijama na području naše općine.