JOŠ JEDNA PLEMENITA AKCIJA BOSANSKO-KANADSKOG HUMANITARNOG DRUŠTVA

posted in: Dijaspora | 0

Svojim aktivnostima članovi društva stalno pokazuju humanost i činjenicu da su ljudi od djela i da iza njihovih akcija stoji "vojska" humanista. Tako je bilo i ovog puta u akciji uplate sendviča za prvo polugodište školske 2015/16. godine u sedam škola za 180 učenika/ca i to: OŠ „Bužim“, OŠ „Hasan Kikić“ Sanski Most i OŠ „Solina“ Tuzla po dvadeset učenika te OŠ „Ključ“, OŠ „Sanica“, OŠ  „Velagići“ i OŠ „Kruščica“ Vitez po trideset učenika.

Uplaćeno je cca 17.000 CAD $. Sada, kako nam kaže aktivista udruženja naš Ekrem Hotić, slijedi prikupljanje sredstava za drugo polugodište.

Svi koji žele biti dio ove akcije su dobro došli, jer djeca trebaju našu pomoć. Javiti se možete na BOSNIAN CANADIAN RELIEF ASSOCIATION 122 North Queen Street Toronto ON.,M8Z 2E4.

Inače, Bosansko-kanadsko humanitarno društvo je osnovano 1992.godine od naših ljudi sa ovih područja koji su emigrirali u Kanadu iz različitih razloga, sa sjedištem u Torontu.

Naročitu pažnju članovi društva poklanjaju radu i pomoći djeci i u tome vide veliki motiv i neiscrpnu energiju. Naravno, nije samo to fokus njihovog djelovanja, već sve kategorije stanovništva kojima treba pomoć.

Hvala još jednom ovim ljudima dobre volje i velikog srca.