Svečano obilježen Dan nezavisnosti BiH

posted in: Arhiva | 0

U povodu Prvog marta, Dana nezavisnosti Bosne i Hercegovine, u petak je u Ključu održana svečana akademija. Svečanoj akademiji prisustvovali su predstavnici javnog i političkog života naše općine te brojni građani. Prisutnima se obratio Općinski načelnik Nedžad Zukanović i tom prilikom još jednom je istakao značaj ovoga datuma.

Pored akademije i drugih prigodnih sadržaja, upriličena je i promocija knjige „Bosna u srcu-dug prema istini“, autora Nihada Filipovića. Knjiga je posvećena rahmetli profesoru Omeru Filipoviću, a prema riječima autora Nihada Filipovića, osim ovom velikom humanisti, knjiga je posvećena i svim poginulim herojima proteklog rata, znanima i neznanima, logorašima i ostalim žrtvama, ali i opomena mladima. Promotori knjige bili su Amir Duranović i kćerka rahmetli Omera Filipovića Emina Velić.