Uskoro sanacija klizišta na putu M-15 Ključ- Zgon-Sokolovo-S.Most – poziv na Javnu raspravu

posted in: Arhiva | 0

JP“ Direkcija cesta Federacije Bosne i Hercegovine“ Sarajevo u okviru Projekta hitnog oporavka od poplava koji se finansira sredstvima Svjetske banke,  u narednom periodu vršit će sanaciju putne mreže u njenoj nadležnosti, oštećenih usljed poplava. Za područje općine Ključ odobrena je sanacija puta M-15 Ključ- Zgon-Sokolovo-S.Most , na zabilježenim lokacijama oštećenja puta uzrokovano pojavom odrona i klizišta od kojih je najizraženija lokacija most Banjica. S tim u vezi, a u cilju uvjeta zaštite okoliša u ovom slučaju zaštite vodotoka rijeke Sane organizuje se Javna rasprava na Ček listu za LOT 1 Kamičak – Ključ.

 

Poziv za Javnu raspravu : Federalno ministarstvo poljoprivrede, vodoprivrede i šumarsta – Jedinica za implementaciju projekata u šumarstvu i poljoprivredi, u saradnji sa JP Ceste Federacije BiH Sarajevo, poziva sve zainteresovane subjekte,  nevladine organizacije i stanovnike  općine Ključ da uzmu učešće u JAVNOJ RASPRAVI o Ček-listi Okolinskog plana upravljanja sanacije škarpi na magistralnoj cesti M15, dionica Kamičak-Ključ. Na magistralnoj cesti M15, dionica Kamičak-Ključ registrovane su 4 lokacija klizišta usljed čega je došlo do značajnog uništenja škarpi iznad i ispod ceste, kao i trupa ceste. U okviru Projekta hitnog oporavka od poplava, koji se finansira sredstvima Svjetske banke, predviđena je sanacija škarpi (klizišta) na km 14+500, km 17+000, km 18+300 i km 19+800. Javna rasprava o utjecaju na okoliš sanacije škarpi (klizišta) na dionici Kamičak- Ključ, od km 14+500 do km 19+800, odvijat će se posredno, dostavljanjem pisanih primjedbi, sugestija i mišljenja na Ček-liste Okolinskog plana upravljanja.Ček-lista Okolinskog plana upravljanja sanacije škarpi (klizišta) dostupna je svim zainteresovanim na sljedećim adresama:Općina Ključ, 79280 Ključ, Služba za prostorno uređenje, stambeno-komunalne i imovinsko-pravne poslove, oglasna ploča Općine i web stranica Općine: www.opcina-kljuc.ba
MZ Zgon-Crljeni
Federalno ministarstvo poljoprivrede, vodoprivrede i šumarstva, Jedinica za implementaciju projekata u šumarstvu i poljoprivredi, Trampina 4/1, 71000 Sarajevo, i na web  stranici Jedinice za implementaciju projekata: http://portal.piusum.ba/ pod stavkom Projekti, Projekt hitnog oporavka od poplava,
Sektor međunarodnih investicija JP Ceste Federacij BiH, Terezija br. 54, 71000 Sarajevo i na web stranici: www.jpcfbih.ba
Primjedbe, sugestije i mišljenja dostavljaju se u pismenoj formi direktno Jedinici za implementaciju projekta ili posredno preko Općine Ključ i MZ Zgon-Crljeni.
 
Rok za dostavu primjedbi, sugestija i mišljenja je 25. Oktobar 2014.
 
Ček listu možete preuzeti OVDJE