Održana 10. jubilarna smotra folklora

posted in: Arhiva | 0

Deseta jubilarna smotra folklora održana je u subotu u našem gradu. Kao i svaki put do sada učesnici manifestacije predstavili su folklorno blago, kulturu i običaje iz svih krajeva naše zemlje, na ogromno zadovoljstvo velikog broja ključana koji su popratili smotru folkora. Organizator manifestacije je KUD Naša mladost. Smotra folklora je tradicionalna manifestacija koju organizuje ovo kulturno-umjetničko društvo, a pokrenuta je sa ciljem predstavljanja folklora, pjesme i običaja kao jedinstvenog načina spajanja ljudi, nacija i različitih kultura.

Alen Šehić predsjednik KUD-a Naša Mladost Ključ:

 

Bosna i Hercegovina u malom, potvrđuje ono što je i namjera kultruno-umjetničkog društva „Naša mladost“, a to je predstavljanje Ključa u folklorni centar Bosne i Hercegovine. Generalni pokrovitelj smotre folklora u Ključu bila je općina Ključ.