Federalno ministarstvo poljoprivrede,vodoprivrede i šumarstva objavljuje “Javni oglas za dodjelu pomoći poljoprivrednim dobrima uništenim u poplavama 2014.”

posted in: Arhiva | 0

Služba za razvoj, privredu i zajedničke poslove obavještavamo Vas da je Federalno ministarstvo poljoprivrede, vodoprivrede i šumarstva dana 19.06.2015.g. objavilo Javni oglas za prikupljanje prijava za dodjelu pomoći licima čija su poljoprivredna dobra uništena uslijed elementarnih nepogoda tokom 2014. godine na području općina u Federaciji BiH u kojima je proglašeno stanje elementarne nepogode.Javni oglas se raspisuje u cilju provedbe Projekta hitnog oporavka od poplava u Bosni i Hercegovini koji finansira Federacija BiH iz kreditnih sredstava Svjetske Banke a realizuje se isključivo kroz dodjelu sljedećih roba:

 
1. poljoprivredna mehanizacija i oprema;
 
2. plastenici, folija za plastenike i folija za jagode;
 
3. sadni i sjemenski materijal (voće, povrće, žitarice, industrijsko i krmno bilje).
 
Više informacija o pravu učešća, načinu dostave prijava te roku za prijavljivanje na ovaj Javni oglas možete naći u integralnom tekstu Javnog oglasa pod sljedećim linkom:
 
http://www.fmpvs.gov.ba/texts/317_1289_1875_b.pdf
Obrazac prijave možete preuzeti pod sljedećim linkom:
 
http://www.fmpvs.gov.ba/texts/317_1290_1875_b.pdf