Obilježena 23. godišnjica smrti prof. Omera Filipovića

posted in: Arhiva | 0

U organizaciji Općine Ključ danas je obilježena dvadesettreća godišnjica od ubistva profesora Omera Filipovića. Tim povodom danas su, uz prisustvo porodice rahmetli Omera Filipovića, predstavnika Medžlisa Islamske zajednice Ključ, predstavnika Općine Ključ na čelu sa Općinskim načelnikom Nedžadom Zukanovićem, delegacije Udruženja logoraša, Patriotske lige i drugih boračkih udruženja, te građana općine Ključ polaganjem cvijeća i učenjem fatihe prisjetili se lika i djela rahmetli Omera.

Omer Filipović ubijen je 28. jula 1992. godine u logoru Manjača, koji je u to vrijeme obnašao funkciju komandanta Teritorijalne odbrane opštine Ključ. Usljed ratnih okolnosti, sahranjen je zajedno sa Esadom Benderom u Banja Luci u mezarju Stupnica, 1.8.1992. godine, a ekshumiran 20.11.1998. godine i sahranjen u u šehidskom mezarju u Ključu. Za svoj doprinos u organizaciji otpora posthumno je odlikovan Plaketom organizatora otpora od strane Patriotske lige BiH.