Čestitka povodom Međunarodnog dana mladih

posted in: Arhiva | 0

Međunarodni dan mladih.12. avgusta proglašen je Međunarodnim danom mladih Rezolucijom 54/120 Glavne skupštine Ujedinjenih naroda od 17. decembra 1999. godine (temeljem preporuke Svjetske konferencije ministara za mlade – Lisabon, 8. do 12. avgusta 1998. godine).

Međunarodnim danom mladih obilježava se pravo mladih ljudi na potpuni pristup obrazovanju, adekvatnoj zdravstvenoj zaštiti, mogućnostima za zapošljavanje, finansijskim uslugama te puno sudjelovanje u javnom životu.
Zahvaljujem svim mladima koji svojim znanjem, idejama i aktivnostima pridonose unaprjeđenju politike za mlade te poboljšanju kvalitete života svih građana Bosne i Hercegovine.  Ponosan sam što mladi ljudi u Bosni i Hercegovini  i u svojim  organizacijama posebno na području naše lokalne zajednice  djeluju u atmosferi uvažavanja, tolerancije, razumijevanja i dijaloga. Smatram da samo na taj način možemo zajedno stvoriti okvir za bolji život.
SRETAN MEĐUNARODNI DAN MLADIH 12.AVGUST!
OPĆINSKI NAČELNIK
NEDŽAD ZUKANOVIĆ, prof.