Održana skupština Udruženja voćara i povrtlara općine Ključ

Nakon što je nedavno održana osnivačka skupština, novoformirano Udruženje voćara i povrtlara Agro VIP općine Ključ održalo je u petak i prvu redovnu sjednicu skupštine kojoj je prisustvovalo sedamnaest delegata, a razmatrali su četiri tačke dnevnog reda, uz prisustvo i određenog broja gostiju. Predsjednik skupštine Ermin Vučkić prisutne je upoznao sa dosadašnjim radom udruženja kao i razlozima za održavanjem ove sjednice.

Skupština je donijela i odluku o plaćanju članarine za članove, po uzoru na druga udruženja, kako bi isto moglo funkcionisati i servisirati najosnovnije troškove. Na kraju skupštine, u ime općinskog načelnika prof. Nedžada Zukanovića, obratio se Armin Čahut, ujedno i član udruženja. On je prisutne upoznao sa planom Općine koja u narednom periodu planira investirati 200.000 KM za sadnju jagodičastog voća, uz sufinanaciranje od strane krajnjih korisnika. Dodao je kako načelnik Zukanović i općinska administracija čine sve kako bi obezbijedili prostorije novoformiranom udruženju, te bi uz registraciju imalo i svoje sjedište. Proizvođače jagodičastog voća i krastavaca brine siguran otkupljivač i plasman proizvoda, a zahvaljujući činjenici da je formirano udruženje, taj bi posao u narednom periodu trebao biti umnogome olakašan. Na području općine Ključ ljudi se sve ozbiljnije okreću uzgoju jagodičastog i ostalog voća te povrća. Samo za kornišon na području općine ima oko 35 kooperanata, a pod malinjacima je zasijano oko stotinu dunuma zemlje.

Izvor: media-kljuc.ba