Održani forumi građana u MZ Humići i MZ Ključ

posted in: Arhiva | 0

Juče su održani forumi građana u dvije mjesne zajednice na području općine Ključ (MZ Humići, MZ Ključ). Cilj foruma je bio da građani ovih mjesnih zajednica identifikuju prioritetne projekte za implementaciju u svojim mjesnim zajednicama, a kroz aktivno učešće građana na forumima. Identifikovani su prioriteti, te će u budućem periodu doci do apliciranja na neke od ovih projekata. 

  Projekt  "Jačanje uloge mjesnih zajednica u Bosni i Hercegovini" je zajednički projekt  Vlada Švicarske i Švedske, a provodi ga UNDP uz sufinansiranje i općine Ključ.  Sljedeći koraci u okviru ovog projekta su ECDL trening, zatim izrada i pisanje projektnih prijedloga, te novi forum krajem mjeseca jula za nevladine organizacije. U utorak 21.6.2016. održaće se forumi građana u MZ Sanica u 14.00 sati, MZ Biljani u 16.00 sati, MZ Krasulje u 18.00 sati i MZ Velagići u 20.30 sati.