8. Marš spasa “Grmeč” 2016. jutros krenuo iz Biljani prema Bihaću

posted in: Arhiva | 0

U organizaciji Mjesne zajednice Biljani, jutros je krenuo osmi po redu Marš spasa "Grmeč 2016" ispred šehidskog mezaristana Biljani.  Ovo je već osmi za redom Marš spasa kojeg organizuje, kako smo već rekli Mjesna zajednica Biljani i preživjeli učesnici marša spasa koji su ‘92. godine iz okupiranog Ključa uspjeli preći na slobodno teritoriju bihaćkog okruga. Prisutnim učesnicima koji su krenuli na ovaj put dug 120 km, obratio se predsjednik Mjesne zajednice Biljani Ermin ef. Vučkić, te općinski načelnik Nedžad Zukanović koji je učesnicima Marša zaželio sretan put i istrajnost da i ove godine na cilj u Bihaću stignu bez ikakvih ozljeda. Ono što vi činite je hrabro i pohvalno, jer svojim gestom ne zaboravljate naše poginule borce na putu do slobodne teritorije, a i podsjećate mladu populaciju naših stanovnika o dužnosti i obavezi da se zločini počinjeni na ovim prostorima ne smiju nikada zaboraviti, ističe načelnik Zukanović.