Udruženje pčelara “Pčela” Ključ počeli s pripremom pogača za pčele

posted in: Arhiva | 0

Udruženje pčelara “Pčela” Ključ je počelo s implementacijom sredstava koje su dobili od općine Ključ, a radi se o pripremi hrane za pčele u zimskom periodu. Naime, članovi udruženja su počeli s pripremom i izradom pogačica za pčele kako bi se mogle prehraniti u ovom zimskom periodu. Već nekoliko godina unazad Općina Ključ podržava rad udruženja pčelara te dobivena sredstva su im itekako od koristi posebno u zimskom periodu kada pčele nisu u mogućnosti izlaziti na ispašu. Vrijedni članovi ovog udruženja su pristupili izradi pogačica koje će biti podijeljene članovima udruženja kako bi im bar malo olakšali održavanje svojih rojeva.

Općina Ključ je prepoznala značaj i rad ovog udruženja te će i u narednom periodu podržati rad istog. Ipak govorimo o vrhunskoj kvaliteti meda sa ovih prostora čiji su proizvođači osvojili mnogo medalja i pohvala za svoju kvalitetu. Pored svih građana iz kulturnog, turističkog i sportskog segmenta koji promovišu općinu Ključ, tako su se i pčelari uvrstili na listu promotora po ekološki zdravoj proizvodnji meda.