Osuda vandalskog čina na pravoslavnom groblju u Plamenicama

posted in: Arhiva | 0

Tragom informacije da su na srpskom pravoslavnom groblju u Plamenicama oskrnavljeni nadgrobni spomenici, Općinski načelnik Općine Ključ je sa delegacijom posjetio navedeno mjesto i osudio ovaj vandalski čin počinioca nedjela.

Općina Ključ jeste jedinica lokalne zajednice poznata po tolerantnosti i otvorenosti i, bez obzira na tešku prošlost i tragediju koju su preživjeli njeni stanovnici, ovakvi ili slični ekscesi narušavanja međuljudskih odnosa nisi bili zabilježeni.

„Oštro osuđujemo ovo nedjelo i pozivamo nadležne organe da što hitnije nađu i kazne počinioce, jer nama ne trebaju ovakve poruke iz naše sredine, već osjećaj ugodnog življenja i dobrodošlice svim dobronamjernim gostima“, poručio je Općinski načelnik.